Tablice magnetyczne – przydatne do pracy i do zabawy

Tablice szkolne łączymy na ogół z zielenią i pyłem jaki powstawał, kiedy usiłowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, chociaż nadal są bardzo popularne w polskich szkołach, pomału są zastępowane przez tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich najważniejsze zalety?

Białe tablice magnetyczne są dzisiaj chętnie używane w urzędach, biurach i korporacjach, czyli wszędzie tam, gdzie na zwięzłych spotkaniach prowadzone są cykliczne szkolenia albo omawiane są bieżące tematy i procedury. Zaletą takich tablic jest zwłaszcza to, iż do pisania na nich stosuje szybkoschnące markery, które łatwo się wymazuje za pomocą gąbki bądź szmatki do tablic magnetycznych. W toku ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku zwykłych tablic szkolnych. Drugim atutem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość zastosowania magnesów, za pomocą których można przypiąć do jej powierzchni rozmaite lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie takiej tablicy w czystości jest niesłychanie proste. Wystarczy regularnie myć jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera resztki tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma również właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na zachowanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez długi okres czasu. Jeśli zamierzamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dobierzmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona powieszona. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto przemyśleć nabycie tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna w domu – jak jej użyć?

Mała tablica magnetyczna za to znakomicie sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Zawieś ją w kuchni, a kiedy spostrzeżesz, że kończy Ci się jakiś produkt (sól, cukier czy ryż) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz jechać do supermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która nigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może tworzyć nowe rysunki, przy czym nie zużyje papieru, a w dywan nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może również spędzić weekendowy wieczór na grze w wisielca, kalambury albo składając jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna posłuży również rodzicom, którzy pragną pomóc dziecku w opanowaniu liter lub matematyki.