Sól himalajska – właściwości oraz zastosowanie

Dowiedz się, gdzie zamówić sól himalajską.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości w naszych domach. Czy wiesz jednakże, że ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Sól himalajska – czym jest?

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Charakteryzuje się pięknym różowym odcieniem, jaki wywodzi się od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez czy potas. To naturalnie unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej niepowtarzalny smak oraz wygląd.

Jakie właściwości ma sól himalajska?

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt różnych minerałów i elementów śladowych, co sprawia, iż jest znacznie bardziej pożywna aniżeli tradycyjna sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy uważają, iż sól himalajska może wspierać trawienie przez stymulowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, zwłaszcza magnez, mogą pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Ponadto sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, że może pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp i świeczników solnych.

Zastosowanie soli himalajskiej

Często okazuje się, iż sól himalajska to nie tylko kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze zastosowanie. Oprócz tego, używana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść rozluźniające doświadczenie, jednocześnie nawilżając skórę i dostarczając cennych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień oraz infekcji. Fabrykacji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub świeczką tealight tworzą śliczny element dekoracyjny, ale również mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i obszerne zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Nasze dane:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]