Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Szukasz środków dezynfekcyjnych stosowanych w szpitalach? Sprawdź http://bit.ly/2LPiWit

Specjalistyczne środki antyseptyczne pomagają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Jak działają i gdzie są wykorzystywane? Czemu warto się w nie zaopatrzyć?

Środki antyseptyczne – zawartość i działanie

Spotykane na rynku środki dezynfekujące mają na celu dekontaminację oraz mycie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja chorobotwórczych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na organizm człowieka. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki eliminujące mikroorganizmy oraz bakterie. W skład środków do dezynfekcji z reguły wchodzi poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, alkohol, aldehydy, chlor, czterorzędowe związki amonowe, a także dużo innych komponentów. Do szczególnie często stosowanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, żele, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych) oraz płyny w sprayu.

Środki do dezynfekcji – przeznaczenie

Środki odkażające stosowane są zawsze tam, gdzie wymagane jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, laboratoriach czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania podłóg, blatów, toalet, urządzeń sanitarnych, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu sztućców, krajalnic, blenderów, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dobranie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne szczególnie w przypadku powierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]