Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Shuttersy w salonie. Więcej na skyshutters.pl.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z aranżacją pomieszczeń w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Tymczasem ten element zabezpieczenia okiennic można zastosować także w polskich domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a równocześnie rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w szeregu przypadków zda egzamin lepiej niż modne teraz rolety.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne przeznaczenie

Okiennice typu shutters w salonie bądź w pokoju gościnnym, pełnią dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Shuttersy znacznie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu znakomicie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są istotne, bo to w salonie przyjmuje się gości oraz spędza się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny trzeba zadbać, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale także komfortowe. Swoboda wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła przenikającego do pomieszczenia, co umożliwia np. kompletne jego przyciemnienie, jeśli chcemy włączyć coś w telewizji, albo jego lekkie ściemnienie, jeśli staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – niezmiernie łatwe czyszczenie

Swoboda kontroli przenikania promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak również z innej przyczyny – za ich sprawą da się efektywnie korygować temperaturę pokoju, która ma ogromny wpływ na nasz spokojny sen. Z pomocą okiennic shuttersów w okresie zimowym dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, a w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Ponadto takie okiennice efektywniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Na ich lamelach gromadzi się mniej kurzu aniżeli w fałdach zasłon, a ich konserwacja jest nadzwyczaj prosta i trwa wręcz parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale będą prezentować się również w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecięcym.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]