worki spożywcze, worki na pojemniki euro

Różnice pomiędzy LDPE i HDPE – o artykułach foliowych

Folia polietylenowa to surowiec, bez którego nie wyobrażamy sobie życia w XXI w.. Wytwarza się z niej nie tylko worki stosowane w domach, ale również produkty foliowe stosowane m.in. w sektorze spożywczym.

Z czego wykonuje się worki do skrzynek E2?

Polimer etenu, a potocznie polietylen, stosowany jest chętnie w produkcji przemysłowej. Worki na śmieci są prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnioną jego formą. Do ich produkcji stosuje się zarówno polietylen o małej gęstości (w skrócie LDPE), jak i polietylen o dużej gęstości (HDPE). HDPE charakteryzuje się większą wytrzymałością mechaniczną i topi się w wyższej temperaturze, jest jednakże mniej przezroczysty. Z folii HDPE produkuje się między innymi mocne worki na śmieci. Natomiast LDPE jest bezzapachowy, transparentny i bardziej miękki, a przez to niezmiernie sprężysty. Nie jest tak odporny na wysokie temperatury, za to w tych niskich zachowuje swoją giętkość. Sprawdza się to w przemyśle spożywczym, w szczególności tam, w których magazynuje oraz transportuje się artykuły w warunkach chłodniczych, np. w przetwórstwie mięsnym. Na potrzeby branży spożywczej z LDPE wytwarza się worki na mięso E2, które pasują do pojemników w wielu rozmiarach. Co istotne, worki z takim przeznaczeniem powinny dysponować certyfikatami dopuszczającymi je do styczności z żywnością.

Peleryny dla branży fryzjerskiej i pozostałe artykuły foliowe

Z polietylenu wyrabia się też wiele innych produktów dla przeróżnych branż przemysłu. To między innymi rury, wszelkiego rodzaju opakowania, transparentna folia pakunkowa, a nawet żagle czy solidne żyłki. Jest to również surowiec, z którego Global Food Hygiene – krajowy producent odzieży ochronnej – opracował jednorazowe, antystatyczne i przezroczyste peleryny dla fryzjerów. Peleryny produkowane są z LDPE w pięciu barwach i w dwóch rozmiarach, a sprzedawane są w formie poręcznej rolki ze zrywką, którą można umieścić w dozowniku.

Nasze dane:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]