Rolety na dzień i noc – pomysły na aranżację wnętrz

Jednym z uwielbianych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią mieć kontrolę nad ilością światła w pomieszczeniach. To także fantastyczny sposób na urządzenie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do pokoju dziecka, sypialni albo gabinetu, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (standardowym, mini oraz na wymiar) oraz rozmaitych wariantach kolorystycznych.

Roleta dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, ale innych odcieniach, to następna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Z jakim pomieszczeniem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Odpowiednio dopasowany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc zagwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, więc dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy zbyt wiele światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój noworodka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – dalsze przykłady zastosowania

Poza wymienionymi już wcześniej pomieszczeniami, w których zbyt duże natężenie światła może zakłócić odpoczynek lub spanie, istnieje jeszcze kilka możliwości na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która umożliwi Ci regulowanie zaciemnienia lub poziomu światła , chociażby w trakcie wieczornych seansów z rodziną.
Rolety dzień noc pasują również do każdego awangardowego wnętrza, w którym nie sprawdzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią również rolę dekoracyjną. Rozbudowana kolorystyka i współczesne wzornictwo sprawiają, że pomieszczenie może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeżeli chcesz uzyskać efekt niepełnego zaciemnienia.