Roleta okienna – w jakim wnętrzu się sprawdzi?

Rolety okienne, sufitowe oraz ścienne wspominane są w każdym sezonie wśród trendów na nowoczesne i modne urządzenie wnętrza. Atutem rolety okiennej jest jej uniwersalny charakter i zastosowanie, jak również mnogość wzorów i kolorów. Na ile to rozwiązanie sprawdzi się w dowolnym pomieszczeniu?

Kolorowe rolety – dobierz je do stylu mieszkania?

Dobry producent oferuje kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt wersji kolorystycznych różnych modeli rolet okiennych. Rolety dzień noc, mini i zebra są dostępne w szerokiej palecie barw.
Dopasuj kolor zbliżony do Twojego wnętrza bądź postaw na barwę w kolorze przeciwnym do ścian, mebli oraz dodatków. Bezpieczna kolorystyka, która zawsze się sprawdzi, to beże, czerń, biel i szarość. Zwłaszcza szarość jest efektowna i elegancka, a przy tym wspaniale rozświetla i powiększa optycznie wnętrza.

Rolety okienne – warto znać ich standardowe wymiary

Wymiary standardowych rolet okiennych określane są pomiarem według stosunku szerokość x wysokość. Producenci oferują rozmiary od 35 do 140 cm szerokości oraz od 116 do 230 cm wysokości. Takie rolety będą pasować do ram okiennych o typowych parametrach.

Rolety okienne wytwarzane na wymiar

Dla osób, którym marzą się rolety, ale mają okna w nietypowym rozmiarze, idealnym produktem są rolety okienne robione na wymiar. Jeśli zatem sprzedawane w sklepach rolety nie pasują wielkością do Twoich okien, to alternatywnym pomysłem jest roleta ścienna, sufitowa lub usługa darmowego zwężania rolet.