Preparat do usuwania farby olejnej – zastosowanie

Zamów środek do usuwania farby

W ostatnich latach problem wandalizmów na murach i elewacjach budynków znacznie przybrał na sile. Z reguły mają one formę napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest żadna, na dodatek często hasła te zawierają treści obcesowe bądź rasistowskie. Nic więc dziwnego, że właściciele lub administratorzy budynków czynią co w ich mocy, by usunąć je z murów. W tym celu przeważnie postanawiają powtórnie pomalować ścianę – to jednakże jest dosyć kosztowne i pochłania sporo czasu. Alternatywą dla przemalowania jest użycie środka do usuwania farby.

Działanie preparatu do usuwania farby olejnej?

Działanie takich preparatów opiera się na aktywnych czynnikach rozpuszczających składniki najpopularniejszych farb – przede wszystkim różnego rodzaju żywice. Ich charakterystyczna kompozycja powoduje, iż środki tego typu pozwalają na oczyszczanie nawet mocno chropowatych powierzchni. Najlepsze preparaty do usuwania farb nie mają w składzie rozpuszczalników takich jak toluen, które są szkodliwe dla ludzi i otoczenia. Użycie środków do czyszczenia elewacji polega na nałożeniu ich na ścianę obiektu – w tym celu trzeba użyć dużego pędzla lub wałka. Po godzinie środek trzeba opłukać myjką ciśnieniową bądź spłukać wodą.

Dla kogo środki do czyszczenia elewacji?

Środki do czyszczenia elewacji winny znajdować się pod ręką wszelkich firm, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, bo to przede wszystkim fasady nieogrodzonych bloków są narażone na akty wandalizmu. Niewielkie opakowanie preparatu przyda się również właścicielom sklepików, domów jednorodzinnych czy firm. Zakup środka do usuwania farby olejnej to w porównaniu z koniecznością pomalowania ścian po raz kolejny duża oszczędność – zarówno jeśli chodzi o czas niezbędny do wykonania tej pracy, jak i koszty kupna farby.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]