Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Szukasz listw podłogowych? Wejdź na https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Wydają się niewiele znaczącym detalem, jednakże ich charakter ma duży wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na schludne przeciągnięcie przewodów i zabezpieczają najniższe partie ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, by nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter mieszkania i doskonale współgra ze stylowymi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wyprodukowane zarówno z litego drewna, jak i innych materiałów. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeśli nabędziemy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]