Łatwe mycie dużych powierzchni – o mopach płaskich

Zobacz, gdzie nabyć mopy profesjonalne

Czyszczenie podłogi wydaje się bardzo łatwym zadaniem – potrzebne są do tego mop, woda i odpowiednia ilość płynu. Jednakże sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o dużą powierzchnię bądź nietypowe, trudne do usunięcia zabrudzenia. W takich przypadkach należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi na co dzień w naszych domach mopami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłogi?

Wyróżniki wydajnych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa mają wpływ przede wszystkim 2 czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, gdy mop ma służyć do mycia podłóg o dużym metrażu – na przykład sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego trwałość. Należy również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej ścierają pobrudzenia niż miękkie.

Mop do mycia podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i szybko myć posadzki. Niemal jednakowo ważne są również akcesoria pomocnicze. Pośród nich specjalną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Musi on być w miarę lekki, a jego długość – dopasowana do wzrostu pracownika. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest również jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a odpowiednio dobrane w dużym stopniu upraszcza i skraca czas pielęgnacji posadzek. W czasie czyszczenia ogromnych powierzchni polecamy wybrać zestaw mopa z wiadrem.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]