kontener otwarty, kontenery hakowe

Kontenery budowlane, uszczelniane i z plandeką

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najprostsze używane są jako kontener na złom lub gruz, a także przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Istnieje jednak mnóstwo rodzajów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy dostępne są w ofercie producentów i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do specyfiki gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak rozebrane elementy stolarki otworowej, zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, a także złom, gruz – na ogół służy do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych bądź wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie płynnej lub półpłynnej najlepsze są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o dużych gabarytach niebędących odpadami czy też wymagających selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwe jest szybkie rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.

Nasze dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]