Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Więcej szczegółów o kontenerze na odpady

Kontenery na odpady specjalne muszą charakteryzować się dużą trwałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Czym wyróżniają się popularne modele kontenerów? Z jakiego powodu warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady

Pośród dostępnych na rynku pojemników specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady odpady generowane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, płynne, niebezpieczne, a także sypkie. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelką, dzięki czemu transportowane odpady nie wyciekają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, która uniemożliwia wylewanie się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą również plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z rozsuwanymi ścianami i dnem posiadającym zaczepy do asekuracji ładunku.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów są modele na odpady miałkie, np. trociny i pyły. Obecne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy oraz obsługiwane przez urządzenia hakowe. Kontenery na materiały ziarniste mogą także być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnych należą także kontenery otwarte wykorzystywane do magazynowania i przewozu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasze dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]