Kiedy wybrać roletę ścienną?

Pragniesz o roletach w swoich wnętrzach, ale nie wydaje się to możliwe, bo nie można ich umocować na oknie? Jeszcze nie wszystko stracone. Dla ludzi w Twojej sytuacji wymyślono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że instaluje się je na suficie bądź ścianie. Czy warto kupić taki rodzaj rolety? Gdzie rolety ścienne najlepiej spełnią oczekiwania?

Rolety ścienne wewnętrzne gładkie

Pierwszym rodzajem rolety ściennej jest model wyprodukowany z gładkiego materiału. Taka roleta ma zwykle półzaciemniający poziom. Przepuszcza część światła do wnętrza, ale osłania przed nadmiernym nagrzewaniem się i zbyt dużą ilością światła. Zaletą tych rolet jest prosta instalacja na ścianie lub suficie. W porównaniu do rolet okiennych, które nie wymagają wiercenia, śrub ani specjalnych zdolności monterskich, rolety ścienne wymagają przewiercenia dwóch otworów, które będą utrzymywać rolkę rolety.
Inną, istotną różnicą między roletami okiennymi i ściennymi, jest odległość szyby od rolety. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym bardziej osłania przed nagrzewaniem i światłem zapewnia. Rolety ścienne są mocniej odsunięte od szyby niż rolety okienne, z tego powodu najlepiej instalować je w pokojach, do których powinno docierać więcej światła dziennego.

Rolety ścienne dzień noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej model dzień noc. Tutaj poziom przepuszczania światła jest zależny od zwartości splotu tkaniny i gramatury materiału, z którego wytworzono roletę. Rolety dzień noc rodzaju zebra to nowoczesne i designerskie projekty. Ich niepowtarzalny charakter, dzięki strukturze z poprzecznych pasów, powoduje, że odnajdą się w nowoczesnych, stylowych pomieszczeniach. Rolety dzień i noc wytwarza się w wariancie okiennym i ściennym. Zależnie od potrzeb oraz typu okna można wybrać jedną z tych opcji. Rolety dzień noc rekomendujemy w szczególności do nietypowych ram okiennych, składających się z kilku kwater.