Katarek do odkurzacza czy tradycyjna gruszka – co lepsze?

Katar u małego dziecka zazwyczaj nie jest groźną dolegliwością. Mimo powszechności tego schorzenia i braku bezpośredniego zagrożenia, rodzice nie powinni jednak go bagatelizować. Nieusuwana przez długi czas wydzielina z nosa może podrażnić inne części układu oddechowego oraz uszy, czego rezultatem bywa rozwój takich chorób jak zapalenie zatok bądź ucha. By tego uniknąć, należy odciągać katar za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosku naszej pociechy. Jak zatem zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie usunie wydzielinę

Sposobów na odciągnięcie wydzieliny z noska małego dziecka jest całkiem dużo. Najpopularniejszy z nich to niewątpliwie gruszka. Nie jest jednak ona zbyt wygodna w użyciu, a czyszczenie nosa za jej pomocą może być dla pociechy mało komfortowe. Tym należy wyjaśnić sobie popularność innego typu odciągaczy, które są wygodniejsze i wydajniejsze w użyciu niż gruszki. proste działają na wdech rodzica, a bardziej skomplikowane urządzenia to odciągacze zasilane wbudowanym silniczkiem lub podłączane do odkurzacza.

Czy warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Katarek jest przykładem aspiratora do odkurzacza. Wspomniany odciągacz kataru jest nieskomplikowany w obsłudze i niezwykle efektywny, co wynika z jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko odciąga wydzielinę, ale też najpierw ją rozcieńcza, co pozwala na całkowite wyczyszczenie noska. Katarek do odkurzacza ponadto nawilża śluzówkę nosa za pomocą fizjologicznego roztworu soli, co niweluje objawy kataru i poprawia samopoczucie dziecka. Jest on dostępny w dwóch wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz odkręcaną komorą (cena od 60 zł).