kaski do jazdy konnej, kaski jeździeckie, toczki do jazdy konnej

Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, ze względu znaczną prędkość i wysokość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jazdy konnej dostępne są dwa typy zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask jeździecki? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak solidnej ochrony jak kask, dlatego zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najistotniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi posiadać stosowne atesty oraz być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca lub umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask do jazdy konnej nie należy też iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]