Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

Jeśli potrzebujesz drukarki 3D, kliknij tutaj

W asortymencie firmy CadXpert znajdują się wyłącznie drukarki 3D od najlepszych producentów tych rozwiązań: MakerBot i FormLabs, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej sprzedaży, działają między innymi w technologiach: PolyJet, SLA i FDM.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem branży drukarek 3D. Od ponad trzydziestu lat – a dokładnie od 1988 roku – dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania i instrumenty. Wyliczono, że korzystając z drukarek 3D oraz innych urządzeń Stratasys można obniżyć wydatki na produkcję i czas przeznaczony na proces produkcyjny nieomalże o 90 procent. Kluczowe idee pracy rzeczoznawców firmy Stratasys to zapewnianie najlepszych możliwych urządzeń i usług, a także wsparcie techniczne oraz merytoryczne. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, dedykowane dla biznesu oraz przemysłu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Formlabs to kolejny wiodący producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs dostarcza niezmiernie zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne metody przyrostowego druku, jak między innymi SLS i SLA. Nową propozycję w ofercie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w autorskiej, innowacyjnej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi formę technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszystkie pozostałe urządzenia Formlabs – charakteryzuje się funkcjonalną budową oraz prostą obsługą. Czym nowa technologia LFS różni się od SLA? Z pewnością lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i szybkością druku, a także drobiazgowym odwzorowaniem najmniejszych elementów. W LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dlatego można otrzymać tożsame makiety, co jest niezmiernie pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

MakerBot dla edukacji, przemysłu, biznesu

MakerBot konstruuje wysokiej jakości zaawansowane drukarki 3D, pracujące w technologii FDM. Drukarki 3D tego producenta są szeroko wykorzystywane w różnych sektorach edukacji, biznesu, przemysłu i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 i ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Otrzymany druk jest dokładny i trwały, a w toku procesu wydruku nie zdarza się przemieszczenie warstw oraz nie pojawiają się wypaczenia.

Nasze dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]