Dom bez pyłów zawieszonych i drobnoustrojów – o oczyszczaczach powietrza

Kwestia zanieczyszczenia powietrza dotarła już do świadomości statystycznego Polaka i sporadycznie jest bagatelizowana. Obywatela naszego kraju dostrzegli, iż czystość powietrza, którym na co dzień oddychamy, silnie oddziałuje na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie będą wprowadzone skuteczne rozwiązania, każdy musi zadbać o swoje zdrowie, np. poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od popularnych producentów

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym bardziej prawdopodobne jest niebezpieczeństwo pojawienia się wysokiego stężenia PM10 i PM2,5, czyli tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój wielu schorzeń płuc podatni są w szczególności rezydenci dużych aglomeracji miejskich i terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery ogromne ilości owych pyłów. Codzienne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na istotne zmniejszenie szkodliwego wpływu zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to obecnie nowość na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu cenionych producentów, jak np. Webber, Wood’s bądź Cado, od lat znajdują się w ofercie wielu sklepów. Co istotne, poza eliminacją z powietrza zanieczyszczeń, często posiadają one również inne wartościowe funkcje.

Jonizacja oraz detekcja CO2 – inne funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w wielu rozmiarach, wobec tego bez problemu dobierzemy sprzęt odpowiednie do danej objętości pomieszczenia. Są to urządzenia względnie nieduże, dlatego bez ograniczeń daje się je przenosić między pokojami. Nie licząc eliminowania z powietrza pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, wyłapują one też zarazki oraz grzyby, które mogą być źródłem szeregu reakcji uczuleniowych lub chorób, a także szkodliwy benzen. Wiele oczyszczaczy powietrza oprócz tego nawilża i jonizuje cząsteczki powietrza, co wytwarza w domu rześką atmosferę, a jednocześnie umożliwia mocniejszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają też czujniki alarmujące o obecności dwutlenku węgla. Używanie oczyszczacza powietrza rekomenduje się przede wszystkim alergikom.