Dlaczego warto posiadać aspirator do nosa

Niedrożność nosa u małych dzieci to dość powszechna, lecz uciążliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie jeść ani spać, gdy przeszkadza im gromadzący się katarek. Gruszka lub aspirator do nosa pomogą w walce z chorobą.

Aspirator do nosa – czy odciąganie kataru jest bardzo ważne?

Gromadzący się katar prowadzi do komplikacji, a po zakażeniu bakteryjnym może przekształcić się w poważniejszą chorobę. Nieusunięta wydzielina spływa po ściance gardła podrażniając je. Żółtozielony, bakteryjny katar staje się zagrożeniem dla płuc i oskrzeli.

Jak można usuwać wydzielinę aspirator do nosa czy gruszka?

Jest kilka urządzeń, które pomogą dziecku pozbyć się zalegającego kataru. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wkładanej do otworu nosowego, którą następnie naciskamy. Tworzące się podciśnienie wciąga katar do wnętrza gruszki. Inną metodą jest aspirator na wdech rodzica. W ostatnich latach bardzo popularny jest natomiast skuteczny i bezpieczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa podłączany do odkurzacza

To rozwiązanie może wywoływać zdumienie wielu rodziców. Tymczasem jest to znacznie skuteczniejszy sposób niż gruszka czy ustny aspirator, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najbardziej znanych modeli, aspirator Katarek, pasuje do większości odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Warto pamiętać, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne odciągacze, powinien być stosowany dopiero po rozrzedzeniu flegmy roztworem soli 0,9%. Po usunięciu kataru należy zatroszczyć się o nawilżenie podrażnionej przez wydzielinę błony śluzowej nosa dziecka. Katarek do odkurzacza można kupić w trzech wariantach: Katarek Standard (koszt ok: 45 zł), Plus (55 zł) oraz Complete (60 zł).