Dbaj o higienę – płyn do dezynfekcji rąk

Jeśli szukasz antybakteryjnego żelu do rąk, koniecznie wejdź na http://bit.ly/2SgTmF4

Na jednym cm2 skóry dłoni może bytować nawet do 5 milionów bakterii. Spora część tych organizmów ma ogromny potencjał chorobotwórczy – na naszych dłoniach roznoszą się bakterie, pasożyty i wirusy powodujące groźne choroby. Z tego powodu mycie rąk jest absolutną koniecznością. Za pomocą zwykłego mydła możemy jednak usunąć ze skóry nie więcej niż do 90 procent drobnoustrojów. Zazwyczaj to zadowalający rezultat, jakkolwiek w licznych przypadkach konieczne będzie skorzystanie z dużo skuteczniejszych preparatów.

Żel do dezynfekcji rąk – zastosowania

Mydło antybakteryjne znajduje szerokie zastosowanie w rozmaitych dziedzinach życia. Regularnie używane jest w instytucjach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, szpitalach i przychodniach. Poza tym korzystanie z niego jest nieodzowne w gabinetach kosmetycznych, gdzie specjaliści mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i bytującymi na niej bakteriami. Po żel antybakteryjny do rąk koniecznie powinni sięgać również osoby zatrudnione w gastronomii – szczególnie po przygotowywaniu potraw z mleka, jajek oraz mięsa (przede wszystkim z drobiu), gdyż te artykuły spożywcze, gdy są surowe, nierzadko są zakażone bakteriami.

Typy środków do dezynfekcji rąk

Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie z dodatkiem substancji likwidujących drobnoustroje – zwykle jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają także postać żelu lub płynu. Zarówno żel, jak i płyn antybakteryjny do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w kieszeni spodni albo torebce, lub dużych, przygotowanych do wykorzystania w dozownikach wieszanych na ścianie, nierzadko przystosowanych do uruchamiania łokciem lub wyposażonych w fotokomórkę.

Nasze dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]