Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Dowiedz się, gdzie zamówić lampę solną, wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Drobne dekoracje z kamienia i innych minerałów od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozmaitych wypraw po Polsce, a niekiedy kupujemy tak po prostu, gdyż pasują do stylu, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Rzadko jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj to zwykłe dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do wykonania obiektów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przede wszystkim lampy, ale nie tylko.

Lampy solne są unikatowe

Lampy solne ładnie się prezentują i bez przeszkód można je dobrać do aranżacji wnętrza, gdyż są sprzedawane w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w kilku ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są wyjątkowe, bo nie ma brył solnych o takich samych kształtach oraz strukturze krystalizacji. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie naruszoną, nie oszlifowaną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem owych lamp, nadają im finezyjne formy, przykładowo sześcianu bądź piramidy.

Lampa solna – z jej pomocą skuteczniej się wyciszysz

Wiele osób wierzy, iż lampy solne mają dobry wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy generowania jonów ujemnych, równoważących te produkowane przez wszechobecne sprzęty elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie m.in. ludziom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Światło, jakie emitują te lampy, jest uspokajające i łagodne, zatem rekomenduje się kupienie ich ludziom cierpiącym na stres albo brak snu, gdyż dzięki nim można skuteczniej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniki na biżuterię i prześliczne świeczniki, a płaskie bloki z soli himalajskiej używa się w dekoracji domów, jak również gastronomii.

Nasze dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]