Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Zamów sztylpy

Według wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I choć faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – charakterystyka

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, gwarantując ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych materiałów. W sprzedaży najczęściej znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są także modele wyrabiane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzuje znacznie niższa cena. Są zatem polecane jeźdźcom z zawężonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się wiosną i latem. Obszerny wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią zatem także jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]