Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Shuttersy w sypialni. Zobacz przykłady wykorzystania.

Dekoracyjne okiennice wewnętrzne, innymi słowy shuttersy, kojarzą się najczęściej z pomieszczeniami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Jednak ten element osłony okiennic można wykorzystać też w naszych domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w szeregu przypadków sprawdzi się lepiej niż modne aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne funkcje

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, będą wypełniały dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, co sprawia, że rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, bo to w salonie domownicy przebywają po wiele godzin w trakcie dnia, jak również podejmują tu gości. W związku z tym trzeba zadbać, by ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale jednocześnie przytulny. Swoboda wybrania kąta nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wpadającego do wnętrza, co pozwala np. na kompletne jego zaciemnienie, kiedy pragniemy zobaczyć coś w telewizji, lub jego delikatne ściemnienie, jeśli chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – nadzwyczaj prosta pielęgnacja

Opcja regulacji dostępu światła do pomieszczenia jest zdecydowanie najistotniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednakże także z innej przyczyny – z ich pomocą da się skutecznie kontrolować temperaturę sypialni, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest zachować chłód w sypialni, a w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w niej ciepło. W dodatku okiennice typu shutters skuteczniej chronią przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Zbiera się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdkach firan, a ich konserwacja jest nadzwyczaj łatwa i trwa zaledwie parę minut.

Poza sypialnią i salonem shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się również w kuchni, w pokoju dziecka oraz w łazience.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]