shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne

Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Planując wystrój pomieszczenia, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi ozdobie okien. Zazwyczaj wybiera się tradycyjne aranżacje, a więc zasłony oraz firany, które czasami łączone są z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne budujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Charakterystyka okiennic ozdobnych shutters

Główną cechą shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż lamele zamontowane na tych okiennicach ozdobnych ruszają się, dzięki czemu można ustawiać je pod dowolnym kątem, zależnie od kaprysu domowników. Producenci wykonują je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, a także PCV. Okiennice ozdobne shutters instaluje się przede wszystkim na oknach, jednakże rewelacyjnie sprawdzą się także na drzwiach i w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w polskich domach spotyka się nadal dość rzadko, ale gros z nas zapewne w kinie bądź w telewizji, ponieważ te okiennice są często wykorzystywane na obszarach z cieplejszym klimatem, czyli w USA i w Australii.

Shuttersy bardzo dobrze komponują się z licznymi stylami wnętrz

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters rewelacyjnie się prezentują, mają one również przydatne funkcje. Z ich sprawą można regulować użycie padającego światła: latem uniemożliwiać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pokojach, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Okiennice wewnętrzne pasują do przeróżnych stylów wnętrz i można umieścić je na przeważającej większości okien. Wykonuje i montuje się je na zlecenie, co powoduje, że są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli np. żaluzje. Shuttersy jednak przydają wnętrzom bardzo ciekawy wygląd, dzięki czemu podnoszą wartość domu. Trzeba też podkreślić, że shuttersy reguluje się bez wykorzystania żyłek, co rodzice ciekawskich dzieci czy właściciele zwierzaków, które rozerwać dyndające linki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Nasze dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]