Buty do jazdy konnej – sztyblety czy oficerki?

Szukasz butów jeździeckich? Skieruj się tutaj.

Jeździectwo w ostatnich latach staje się coraz popularniejsza. Oczywiście nie powinno to zadziwiać – szczególnie, jeżeli weźmie się pod uwagę spore atuty tej dziedziny sportu. Kluczowe z nich to: poprawienie kondycji, rozwój wszystkich mięśni, jak również ćwiczenie odpowiedniej postawy. Oprócz tego ma pozytywne oddziaływanie na samopoczucie: zwiększa poczucie odpowiedzialności, redukuje stres oraz wspiera zacieśnianie bliskich relacji. By jednak maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, powinniśmy odpowiednio dobrać ubiór i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty do jazdy konnej – sztyblety a może oficerki?

Rozróżnia się 2 główne typy butów jeździeckich: oficerki oraz sztyblety. Te drugie są o wiele krótsze, gdyż sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to zaś buty bardzo wysokie, sięgające za kolano. Dzięki temu dają ochronę całej nodze, zmniejszając niebezpieczeństwo powstawania otarć i sińców. Sztyblety są o wiele tańsze, jednakże decydując się na ich kupno, należy nie zapominać o tym, aby wyekwipować się również w ochraniacze nóg – sztylpy albo czapsy.

Z jakich materiałów szyje się buty do jazdy konnej?

W czasie wyboru butów jeździeckich, koniecznie zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego zostały one wytworzone. Na rynku odnajdziemy obuwie uszyte ze skóry i jej przeróżnych imitacji. Te pierwsze są z pewnością drogie, jednak warto się je wybrać ze względu na zwiększoną wytrzymałość oraz możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Rekomendowane są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest delikatna i po kilku dniach zyskuje oczekiwany kształt. Skóra bydlęca prezentuje się trochę gorzej, jednak jej przystępna cena jest sporą zaletą.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]