Bryczesy do jazdy konnej – charakterystyka

Jeśli chcesz kupić bryczesy, koniecznie odwiedź ten adres

Jazda na koniu wymaga nie tylko sporych wyrzeczeń, ogromnych pokładów cierpliwości i godzin pracy, ale też odpowiednich elementów garderoby, które nie będą krępować ruchów. Potrzebujesz zamówić wysokiej jakości bryczesy? Duży wybór asortymentu znajdziesz w sklepie Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi przylegają do siodła, co minimalizuje zagrożenie otarcia naskórka. Poprawnie wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być elastyczne i obcisłe, a jednocześnie nie krępować ruchów i pozwalać na wygodną jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy uszyte z wysokiej jakości materiałów – bawełny z lycrą czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym jeździec będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak dobrać najlepsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dopasowane do budowy ciała jeźdźca i uwzględniać jego indywidualne potrzeby. Poszukując właściwych spodni jeździeckich wskazane jest sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który jest wykonywany z silikonu, skóry ekologicznej bądź innych surowców zapewniających solidną przyczepność do siodła. Spodnie bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, który obejmuje również łydki i uda. Oddzielną kategorią spodni są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one posiadać powłokę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które dają komfort termiczny w czasie jazdy. Ważne są również walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek czy liczne kieszonki.

Nasze dane:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]