Biokominki wolnostojące – ustaw je w dowolnym miejscu

Gdy zbliżają się chłodne miesiące czasem marzymy o tym, by ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, że mieszkając w mieście jest to niemożliwe, gdyż w mieszkaniu nie da się ich zamontować, ale i na to znaleziono sposób. Wystarczy kupić biokominek wolnostojący.

Gdzie przydadzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to idealne rozwiązanie dla mieszkań, loftów czy eleganckich hoteli. Nie wymagają podłączenia do komina, bowiem stosowane w nich biopaliwo nie produkuje dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez generowania popiołu, dlatego ich mycie jest proste, a sadza nie osiada na powierzchni mebli. Ale to co najistotniejsze, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można ustawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, grunt, żeby zapewnić mu właściwą cyrkulację powietrza, bo spalane biopaliwo uwalnia pewne ilości CO2. Nie jest on także montowany na stałe, dlatego gdy skończy się zima albo jeśli zechcemy całkiem zmienić styl pokoju, można go po prostu odnieść do schowka do czasu aż ponownie nie będzie nam potrzebny. Konstrukcja biokominków, zwłaszcza tych wykonanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo solidna. Są one również niezmiernie stabilne. Czy biokominek może zupełnie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, bowiem nie produkuje tak dużej ilości ciepła, jak klasyczny kominek, jednak jego walory estetyczne powodują, iż jest bardzo pożądanym elementem aranżacji wnętrza.

Biokominek wolnostojący dopasujesz do każdego wystroju mieszkania

Zróżnicowanie biokominków wolnostojących jest imponujące. Można je dopasować do praktycznie każdego stylu pomieszczenia. Do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków o prostych kształtach, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych kolorach: szarym lub białym. Do wykończenia w stylu art deco lub klasycznym można wybrać biokominek portalowy, umieszczany przy ścianie, który imituje swoim designem staromodny kominek. Ci, którzy zaaranżowali mieszkanie w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, także znajdą coś dla siebie – w sprzedaży są biokominki o owalnym kształcie, które będą dobrze komponować się przy fantazyjnych, falistych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest o wiele więcej – są modele w formie kolumn, niewielkie biokominki na stół oraz większe biokominki do zastosowań zewnętrznych, które są zaopatrzone w kółka ułatwiające ich przesuwanie. Autorem wyglądu wielu modeli są słynni i cenieni projektanci.