Atuty rolety podgumowanej

W najupalniejsze dni w roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Rozwiązaniem tego problemu są rolety podgumowane. W słoneczną wiosnę i upalne lato przed opuszczeniem domu zaciągnij okna roletą podgumowaną i po powrocie raduj się chłodnym, nienagrzanym pomieszczeniem, doskonałym do odpoczynku. Ten model rolety w 100% nie wpuszcza światła słonecznego. Jak funkcjonuje roleta podgumowana? W jakich pomieszczeniach spisze się najlepiej? Zbadaliśmy to.

Atuty rolety podgumowanej

Największym plusem rolet podgumowanych jest fakt, iż powodują one stuprocentowe zaciemnienie wnętrza. Gruba guma na rolecie nie przepuszcza promieni słonecznych do pokoju, z tego powodu wnętrze się nie nagrzewa. Najczęściej w sezonie letnim zachowanie w pomieszczeniach właściwej temperatury jest kłopotliwe. Jeżeli nie masz klimatyzacji, to wybierz taki typ rolety. Rolety podgumowane często są wybierane do wnętrz, takich jak kuchnia oraz łazienka, ale także do silnie nasłonecznionych pomieszczeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, by były ozdobą Twojej sypialni lub salonu.

Jakie rolety podgumowane kupić?

Rolety podgumowane zazwyczaj występują w wariancie produktu sto procent zaciemnienia. Jeżeli chcesz znaleźć przesłonę do słonecznego bądź silnie przeszklonego wnętrza, to ten rodzaj spisze się doskonale. Również pokoje, w których potrzebujesz spokoju lub pełnego zaciemnienia, takie jak gabinet, salon czy sypialna, to świetne wnętrza dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do innych detali pokoju lub zdecyduj się na model w zupełnie kontrastujący z nimi. Roleta może być nowoczesnym lub klasycznym dopełnieniem wnętrza, jednak wiele zależy od Twojej kreatywności i pomysłu na ich aranżację.