antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T

Antena naziemna – cechy charakterystyczne

W ogromnej większości domów dostrzec można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie stał się nieprzydatnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się też w wysokiej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w wielu okolicznościach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest dzisiaj naprawdę duży. W sprzedaży znajdują się anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T oraz anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne teraz w sklepach anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim łatwością montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni narzędzia potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które na ten moment oferują nam producenci, charakteryzują się także świetną odpornością na wpływ zmiennych czynników atmosferycznych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na doskonałym poziomie przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej kupnie?

Szeroka oferta anten naziemnych sprawiła, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy zamontować. Warto pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na wiele uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące położenia nadajników bez żadnego problemu wyszukamy w Internecie. Liczy się również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać trzeba zawsze ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]