Na co zatem zwrócić uwagę kupując fotel gamingowy?

Kartkując foldery salonów meblowych często natykamy się w ich ofercie na działy przedstawiające fotele komputerowe dla graczy. Większa część konsumentów z reguły nie widzi różnic między fotelami do grania a fotelami biurkowymi, jednak zagorzali gamerzy wiedzą, iż odpowiedni fotel gamingowy jest niezastąpiony, gdyż dostrzegalnie podnosi komfort rozgrywki.

Krzesła dla graczy – wytrzymałość, stabilność i możliwość dostosowania

Przez ostatnie 30 lat gry komputerowe zdobyły oszałamiającą popularność i w mgnieniu oka przeszły z salonów gier do naszych domów. Rozwinął się także e-sport i coraz większa ilość osób nie tylko po prostu włącza gry dla rozrywki, lecz wręcz przesiaduje przed komputerem setki godzin rocznie trenując do zbliżających się turniejów. Z tej przyczyny konieczne im są perfekcyjnie zaprojektowane fotele gamingowe, których najważniejszym zadaniem jest danie graczom stabilnego podparcia przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego komfortu podczas kilkugodzinnych rozgrywek. Co wobec tego wziąć pod uwagę szukając fotela dla gracza? W pierwszej kolejności przetestuj, w jakim stopniu pozwala on na ustawienie elementów wpływających na jego wygodę, t.j. wysokość podłokietników, zagłówka i siedziska, ułożenie poduszek na odcinku lędźwiowym i piersiowym czy kąt minimalnego i maksymalnego odchylenia oparcia. Istotne są również tworzywa z jakich wykonane jest takie krzesło – musi być stabilne, wytrzymałe na duże obciążenia, a na powierzchniach stykających się bezpośrednio z ciałem gracza (np. na zagłówkach) powinno być pokryte materiałem, który nie spowoduje uszkodzenia czy zaczerwienienia skóry.

Krzesła dla graczy – skąd wynikają różnice cen?

Cena krzesła gamingowego nie jest niska – koszt zakupu najtańszych produktów tego typu zaczyna się około 300 zł, z kolei w przypadku modeli od uznanych marek może mocno przekroczyć 1000 zł. Z czego bierze się taka rozpiętość cen? Tańsze modele krzesła dla graczy zazwyczaj mają nieznaczną możliwość regulacji i są wykonane z materiałów gorszej jakości, jednakże bez trudu spełnią potrzeby graczy, którzy przesiadują przed ekranem maksymalnie kilkanaście godzin w tygodniu. Fotele zaprojektowane dla profesjonalnych graczy mają większy zakres regulacji poszczególnych modułów, są często pokryte bardzo trwałą prawdziwą skórą, mogą udźwignąć wysokie obciążenie (nawet do 120 kg!), jak również mają takie udogodnienia, jak zaczepy na napoje, schowki na drobiazgi bądź podnóżki.