panele drewniane, panele podłogowe drewniane

Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – ich montaż zajmuje naprawdę kilka godzin, a każdy poradzi sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Jak więc układać panele podłogowe?

Przygotuj podłoże pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – maksymalna wilgotność wylewki to 3%. Powinieneś pamiętać również o odseparowaniu ich od podłogi – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie odpakowuj paneli – powinieneś odczekać dwie doby – dzięki temu dobrze wyschną. Panele i narzędzia gotowe?

ABC układania paneli podłogowych

Rozpoczynając montaż paneli, nie zapominaj o jednym – panele podłogowe powinieneś układać startując z kąta pokoju. Przed ich montażem, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż później możesz mieć trudności z ich reklamacją. Nie zapominaj o temperaturze podłoża, która musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej ściany. Zepniesz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny pracować

Wyprodukowane z drewna lub materiałów pochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian temperatury w pokoju. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – do ich zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Nasze dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]