Zbiornik ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej i kosmetycznej

Stal nierdzewna jest jednym z najstabilniejszych chemicznie materiałów. Nie reaguje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje parametry nawet w ekstremalnych temperaturach. Jest to związane z zawartością chromu, który przy kontakcie z powietrzem wydziela się ze stopu i formuje na powierzchni niezauważalną gołym okiem powłokę. Ochrania ona stal przed negatywnym działaniem wielu substancji chemicznych, jak również polepsza jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Dzięki tym właściwościom zbiorniki ze stali nierdzewnej są stosowane w wielu sferach przemysłu.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na to, że stal nierdzewna nie reaguje z substancjami wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są na co dzień stosowane w tej branży. Służą one zarówno do magazynowania dużych ilości gotowych preparatów, jak i w procesie produkcyjnym. Wymienione wyżej właściwości sprawiają, że zbiorniki nierdzewne są również doskonałym rozwiązaniem dla branży chemicznej oraz zakładów produkujących i przetwarzających materiały opałowe.

Zbiorniki fermentacyjne dla sektorze spożywczym

Zbiorniki ze stali nierdzewnej są często stosowane w przeróżnych przedsiębiorstwach z szeroko pojętej branży spożywczej – w placówkach gastronomicznych lub zakładach przetwórstwa. W gorzelniach, browarach czy piekarniach nagminnie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego stopu. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszą się zainteresowaniem sektora spożywczego w głównej mierze dlatego, że na tego rodzaju naczyniach nie zbiera się osad, który sprzyja zakażeniu ich zawartości zarazkami lub dzikimi drożdżami.