Wideopromocja biznesu – wykorzystaj filmowanie z powietrza

Ujęcia z powietrza są bezsprzecznie ozdobą każdej produkcji filmowej. Nieważne, czy rejestrowane są terytoria leśne, ulice miast czy może tereny nad rzekami lub jeziorami, z lotu ptaka wyglądają zwykle znacznie bardziej spektakularnie niż z poziomu gruntu. Nie zaskakuje więc to, że filmowanie z powietrza jest często wykorzystywane przez autorów rozmaitych obrazów filmowych – zarówno tych niezależnych, jak i komercyjnych. Do niedawna ich nagranie było szalenie kłopotliwe i drogie – wiązało się z skorzystaniem ze stosownego sprzętu oraz wymogiem wypożyczenia samolotu bądź helikoptera. Dzisiaj jednak filmowanie z powietrza jest o wiele tańsze i mniej złożone pod kątem logistyki – wystarczy wykorzystać w tym celu drona. Czemu warto postawić na takie rozwiązanie? Co powinniśmy wiedzieć wybierając profesjonalistę, który zrealizuje dla nas takie ujęcia?

Co wypromujesz przy użyciu filmowania z powietrza?

Filmowanie z powietrza to technika, którą powszechnie stosuje się w różnorodnych projektach marketingowych. Doskonale zdaje egzamin w filmach promocyjnych. Bez znaczenia jest to, czy chodzi o rozbudowane, kilkunastominutowe produkcje, czy też krótkie spoty. Ujęcia z lotu ptaka mogą składać się na większa część klipu (a w licznych sytuacjach nawet jego całość) lub też być jego urozmaiceniem. Filmy z tego typu zdjęciami nadają się do reklamy różnych firm – zarówno sporych przedsięwzięć, jak i niedużych inicjatyw. Dobrze spełnią swoje zadanie także w promowaniu działań instytucji zajmujących się ochroną przyrody bądź samorządów (szczególnie, jeśli chodzi o reklamy kierowane do turystów i dotyczące rozwoju infrastruktury). Filmowanie z powietrza to też świetny sposób na to, żeby pokazać stopień powodzenia i skalę różnorodnych inwestycji – m.in. budowlanych, przemysłowych bądź drogowych.

Filmowanie z powietrza – jak wybrać specjalistę obsługującego drona?

To, jak będą prezentować się filmy zawierające ujęcia wykonywane z drona zależy w ogromnym stopniu od kwalifikacji operatora urządzenia. Dużo informacji odnośnie jego doświadczenia oraz jakości drona i wykorzystanego w nim obiektywu, przekażą nam filmy, które ta osoba dotychczas przygotowała – zwykle mamy możliwość zobaczyć je online. Sterujący urządzeniem rejestrującym musi posiadać też świadectwo kwalifikacji operatora drona (UAVO), poświadczający jego zdolności i upoważniający do legalnego prowadzenia lotów komercyjnych typu BVLOS (poza zasięgiem wzroku) i VLOS (w zasięgu wzroku).