W zgodzie z tradycją – wygodny samochód do ślubu

Niewątpliwie nadzwyczaj istotnym zdarzeniem na ścieżce życia każdego z nas jest uroczystość zawarcia związku małżeńskiego. Wszystko musi być w tym dniu zapięte na ostatni guzik – nic nie może zawieść. Dzień ślubu jest zwykle zaplanowany w najmniejszym detalu. Ważnym akcentem jego oprawy jest auto, którym państwo młodzi udadzą się na uroczystość zaślubin – jest ono symbolem luksusu.

Samochód do ślubu – droga do kościoła dawniej i dziś

Współcześnie przyjętym zwyczajem jest, by państwo młodzi pokonali drogę na ceremonię samochodem. Kiedyś zapewniał to pojazd zaprzężony w dwa przystrojone rumaki. Jednakże wraz z pojawieniem się rewolucji przemysłowej wierzchowce zostały wyparte przez konie mechaniczne. Samochód do ślubu jest szczegółem, który winien zostać zauważony przez zaproszonych gości. Jednak oprócz spodziewanej, ekskluzywnej oprawy, auto jest nadzwyczajnie w świecie praktyczną metodą dotarcia do celu. Tym bardziej obecnie, gdy nie poruszamy się już tylko w ramach małego terenu zamieszkania, ale nierzadko pokonujemy przed ceremonią wiele kilometrów – wszak w dzisiejszych czasach droga z miejsca ceremonii do restauracji wiedzie zazwyczaj przez fotograficzne studio.

Jaki model samochodu do ślubu wybrać? Może luksusowy Mercedes?

Na wybór wyśnionego środka transportu mają wpływ moda, a także indywidualne gusta. Zwykle większość wstępujących w związek małżeński wybiera auta z aktualnej oferty uznanych marek, takich jak Mercedes. Na rynku usług przewozowych dedykowanych nowożeńcom znajdują się zarówno pojazdy z aktualnej oferty salonów samochodowych, jak również te retro. Nowożeńcy najczęściej wybierają nowoczesne egzemplarze wysokiej klasy w dyskretnej, nierzucającej się w oczy czarnym kolorze. Całość winna stanowić idealną harmonię, dlatego wytworne skórzane wnętrza są już standardem. Wypożyczalnie samochodów do ślubu oferują młodym parom możliwość wynajmu pojazdu wraz z szoferem zaznajomionym z etykietą ślubną. Osoba, która będzie siedziała za kierownicą jest też gwarantem powodzenia naszej ceremonii. Dlatego potrzebny jest profesjonalny kierowca, który bezpiecznie dowiezie nas do urzędu, przy czym wykaże się dyskrecją i nie skupi całej uwagi na swojej osobie.