Transport po Europie – busy do Belgii

Belgia od dłuższego czasu zajmuje czołowe miejsca w rankingach krajów najczęściej odwiedzanych przez naszych Rodaków. Wyruszają oni tam zarówno w celu znalezienia pracy, jak i stricte turystycznych. Miasta takie jak Gandawa, Bruksela, Brugia oraz Antwerpia kuszą do ich poznania i dla wielu z nas wybierane są za cel urlopowych wyjazdów. Belgijskie i polskie miasta są ze sobą całkiem dobrze skomunikowane. Podróżni mogą przebierać między wieloma środkami transportu. Który z nich jest najlepszy – autokary, busy do Belgii czy samoloty?

Jak dotrzeć do Belgii?

Dla wyjeżdżających, dla których priorytetem jest jak najkrótszy czas podróży, naturalnym wyborem będzie samolot. Połączenie bez przesiadek do Brukseli mają w swoim rozkładzie dwa polskie porty – Okęcie oraz Modlin. Decydując się na ten środek transportu, powinniśmy niestety być gotowi na wydatek sięgające nawet 1 tys. PLN, a także na konieczność załatwienia przejazdu z Brukseli do punktu docelowego. Nieco więcej kierunków podróży obsługują przewoźnicy autokarowi, jednak i w ich przypadku nie można liczyć na to, iż zawsze zawiozą nas bezpośrednio do mniejszych miasteczek.

Busy do Belgii w formule door-to-door

Jak poradzić sobie z tymi problemami? Planując podróż, warto wybrać na busy do Belgii. Firmy transportowe oferują przewozy z opcją door-to-door. Oznacza to, że kierowca odbierze podróżnego z jakiegokolwiek miejsca znajdującego się na trasie busa (lub jej okolicy), a już w Belgii odwiezie go wprost pod wskazaną lokalizację (np. do hotelu). Busy podróżujące na europejskich trasach są z reguły bogato wyposażone, gwarantując podróżnym całkowitą wygodę. Ci do swojej dyspozycji mają m.in. klimatyzację, komfortowe siedzenia i bezprzewodowy internet.