Szukasz dobrego hostingu? Postaw na niezawodność i bezpieczeństwo

Jeśli posiadasz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak ważny dla Twojego biznesu jest odpowiednio dobrany hosting? Czym zatem powinien się charakteryzować najlepszy hosting dla firm?

Hosting dla firm – wybierz bezpieczeństwo oraz prędkość

Hosting, głównie ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być bezpieczny, szybki, pewny i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o prędkości, mamy na myśli prędkość ładowania się stron. Dlaczego jest istotna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego opuszczenia strony, jeśli ładuje się ona za długo. Po drugie, prędkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które Google bierze pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy eliminacją zbędnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (w chmurze, dedykowany, VPS, czy też współdzielony), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym biznesy powinny szukać usługi hostingowej zapewniającej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny funkcjonować w sposób ciągły. Powinno się wybierać tych dostawców, którzy zapewniają bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten czynnik powinien być wyjątkowo ważny dla sklepów internetowych, bo każda godzina niedostępności sklepu może rodzić wiele tysięcy strat.

Czym powinien charakteryzować się niezawodny hosting?

W przypadku usługi hostingowej dla firm nie należy skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe najczęściej charakteryzują się niską jakością, a niejednokrotnie zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się poza granicami kraju i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu zapewniającego całodobowe wsparcie techniczne doświadczonego zespołu. Istotne, by reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była również stosunkowo krótka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w klarowny sposób. Nie zaniedbujmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej powinny być zabezpieczone stale uaktualnianym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni muszą panować należyte warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie wybuchu pożaru), a backup danych powinien być wykonywany cyklicznie.