Sprzątasz strych i piwnicę? Zamów kontenerowy odbiór starych mebli

Utylizacja starych mebli Kraków - więcej o tej usłudze poznasz w tym miejscu

Większość z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których wiele lat już nie używamy, a których nie potrafimy się pozbyć z różnorodnych względów. Aby nie zajmowały miejsca w domu, najczęściej przenosimy je na strych, do komórki lokatorskiej lub do piwnicy. Szkopuł jednakże w tym, iż po kilku latach także w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, że codzienne ich użytkowanie okazuje się niemożliwe. Dopiero to popycha większość z nas do przystąpienia do gruntownych porządków, będących okazją do tego, by uwolnić się od zgromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko planujemy również, kiedy kupujemy zaniedbany dom albo otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Trzeba zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze nagromadzonymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble ze strychu, mieszkania i piwnicy.

Wywóz mebli – poznaj 3 zalecane rozwiązania

Śmieci takie jak fragmenty stolarki okiennej, połamane panele ścienne lub podłogowe, sprzęt AGD i RTV czy popsute meble nie mogą trafić do pojemnika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeśli musimy się od nich uwolnić, do wyboru mamy kilka możliwości. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania odpowiednio pakownym samochodem. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są z reguły w miesięcznych odstępach – do czasu zbliżającej się zbiórki jesteśmy więc zmuszeni zagospodarować miejsce na przetrzymanie śmieci o znacznej objętości. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – wynajęcie kontenera na śmieci, który po wypełnieniu odwiezie dostarczające go przedsiębiorstwo. Zadba ono też o legalną utylizację zebranych odpadów. Przedsiębiorstwa wynajmujące kontenery często świadczą także profesjonalną pomoc przy sprzątaniu piwnicy, strychu względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – ponowne wykorzystanie surowca

Stare meble, o ile będą przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych albo przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją na co dzień, wcale nie muszą być spalone lub porzucone na wysypisku. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe, a następnie podzieleniu komponentów wedle surowca, z jakiego są wytworzone, mogą być po raz kolejny przetworzone i posłużyć do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w większości są one wykonane, sprowadza się w większości wypadków do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które następnie wykorzystuje się do produkcji kolejnych biurek, łóżek bądź półek.

Nasze dane:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]