Sprawdzenie historii samochodu – ważny etap zakupów

Zakup samochodu na rynku wtórnym zawsze łączy się z ryzykiem – auto z „drugiej ręki” jest oczywiście dużo tańszy niż pojazd kupowany z salonu, jakkolwiek może skrywać rozmaite wady. Jak wybrać dobre auto i ustrzec się zawodu?

Kupno samochodu używanego – sprawdź historię auta

Każdego roku wielu naszych rodaków myśli o zakupie samochodu z drugiej ręki, co umożliwia zaoszczędzenie nawet wiele tysięcy złotych w stosunku do pojazdów pochodzących od autoryzowanego dealera. Transakcje tego typu niekiedy nie idą po naszej myśli – zdarza się, że faktyczny stan techniczny auta jest zatajony przez sprzedawcę, a niewidoczne defekty wychodzą na jaw po kilku dobach od kupna. Jak ustrzec się takich przypadków i odnaleźć samochód odpowiadający naszym potrzebom? Przed transakcją najważniejsze jest skrupulatne zweryfikowanie auta, między innymi poprzez sprawdzenie historii samochodu. – dzięki niemu mamy szansę sprawdzić, kto był posiadaczem wozu, uzyskać informacje o przywłaszczeniach pojazdu, jego możliwych wypadkach oraz defektach. Powinno się również zdiagnozować stan techniczny auta specjalistycznym urządzeniem – ujawnia to skryte uszkodzenia.

Inspekcja auta przed kupnem – co jest badane?

Nie wiesz, co trzeba sprawdzić podczas kupna pojazdu z drugiej ręki? A może nie dysponujesz czasem na samodzielne przejrzenie stanu samochodu? W uniknięciu niemiłych niespodzianek pomoże profesjonalna inspekcja samochodu, którą mogą wykonać doświadczone firmy. Przedsiębiorstwa tego typu mają w dyspozycji specjalistyczne aparaty do diagnostyki, które służą m.in. do analizy grubości lakieru. Pracownicy firmy dojeżdżają do punktu, w którym zaparkowany jest samochód, weryfikują VIN, kontrolują, czy pojazd nie był przedmiotem kradzieży, a po ukończonej kontroli przygotowują fotorelację i kompleksowy protokół na temat stanu samochodu.