Skanowanie i drukowanie 3D jako usługa

Potrzebujesz więcej wiadomości o pełnej ofercie druku 3D SLA? Świetnie trafiłeś! Wejdź na cadxpert.pl.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób prywatnych, jak i klientów profesjonalnych. Kto ją najczęściej zleca? Oferta takich usług jest kierowana przede wszystkim do projektantów CAD, osób zatrudnionych w działach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, konstruktorów, a także przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda osoba albo firma, która potrzebuje modelu koncepcyjnego lub prototypu wydrukowanego przy pomocy technologii FDM, DMLS, SLS,SLA, i PolyJet, może skorzystać z tej usługi, jeśli nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na rodzimym rynku w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu oferuje też usługi, takie jak:
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– drukowanie 3D
Poza wyszczególnionymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się także strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno merytoryczne informacje opracowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest też organizatorem i pomysłodawcą sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – wydruk 3D w bardzo dobrej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej uznaniem stoi bardzo dobry stosunek jakości do kosztów, a także opcja wykorzystania filamentów w szerokiej gamie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany w głównej mierze przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę metodę druku wykorzystują firmy potrzebujące prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

SLA – dokładny druk 3D detali

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwsza, innowacyjna metoda wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – zwana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw ciekłej żywicy promieniem laserowym. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do osób albo przedsiębiorstw, które potrzebują prototypów precyzyjnych, starannie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która zapewnia wyjątkową rozdzielczość druku i druk detali, bardzo cienkich elementów, gładkiej powierzchni oraz wyrazistych krawędzi.

Technologia SLS – druk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda wydruku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Także tutaj nakładane są kolejne powłoki tworzywa – w tym przypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są główne atuty tej technologii druku 3D? SLS ma największe możliwości produkcyjne. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia precyzję konturów oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

Nasze dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]