sesje coachingowe, profesjonalny coaching

Profesjonalny coaching – nie stój w miejscu!

Kompletne wykorzystanie własnego potencjału może być niełatwe. Niekiedy przyczyną kłopotów są kwestie psychologiczne, innym razem zwyczajnie brakuje nam motywacji. Bez względu na powód, tego rodzaju trudności bywają niezmiernie dokuczliwe i właściwie hamują rozwój zawodowy bądź osobisty. Co więcej, przezwyciężenie ich na własną rękę jest nierzadko jest niewykonalne albo co najmniej wyjątkowo trudne. Z tej przyczyny warto wspomóc się doświadczeniem profesjonalistów. Tym bardziej, iż metody stosowane współcześnie przez coachów w szeregu przypadków są nadzwyczaj skutecznym instrumentem w zlikwidowaniu ograniczeń blokujących drogę do zdobycia wyznaczonych celów.

Coaching. Na czym to polega?

Praca z coachem winna rozpocząć się od obustronnego poznania się. By osiągnąć oczekiwane rezultaty, na początku najważniejsze jest niewątpliwie ukształtowanie obopólnego zaufania oraz szczególnego typu zrozumienia. Podczas pierwszych sesji – które można odbyć za pośrednictwem rozpowszechnionych komunikatorów bądź przez telefon – coach pozna też cechy charakteru, kwalifikacje i cele swojego klienta, a także omówi z nim strategię działania. W czasie współpracy z reguły przeprowadza się kilka sesji coachingowych (w dwutygodniowych interwałach), które trwają na ogół 90 minut. Ostatnie spotkanie jest natomiast sposobnością do podsumowania działań i wypróbowania, na ile klient będzie sobie radził z konkretnymi przeszkodami samodzielnie. To, jakie problemy będą rozpracowywane w ciągu sesji coachingowych zależy od zamierzeń osoby zwracającej się o pomoc – może to być podniesienie szeroko rozumianej satysfakcji z życia albo zwiększenie jego wydajności.

Profesjonalny coaching – rozwiń swoje kwalifikacje personalne lub zawodowe

Na coaching warto zdecydować się w rozlicznych sytuacjach. Jednym z głównych bodźców przemawiających za zwróceniem się o pomoc coacha, jest pragnienie całkowitego zagospodarowania własnego potencjału w celu rozszerzenia kwalifikacji personalnych bądź zawodowych. Coach psycholog może również w zauważalny sposób wspomóc nas w podwyższeniu komfortu życia, pogłębiając poziom satysfakcji lub ucząc, w jaki sposób redukować obawy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]