Profesjonalne zakładanie trawników

Wykonanie trawnika przy domu nie sprawi nam poważniejszych trudności – nawet, jeżeli nasze praktyczne umiejętności nie są zbyt duże. Trudności z pewnością pojawią się niestety, jeżeli niezbędne będzie zakładanie trawników o sporej powierzchni albo położonych w reprezentacyjnych miejscach – między innymi w pobliżu szkół, przed ogólnodostępnymi obiektami bądź w centrach miast. Takie trawniki powinny wszak świetnie wyglądać i poradzić sobie z także naprawdę nasilonym użytkowaniem. Zakładanie trawników dobrze więc zlecić specjalistom i otrzymać pewność, że rezultaty okażą się satysfakcjonujące. O czym jednak musimy wiedzieć przy poszukiwaniach ekipy oferującej takie usługi?

Zakładanie trawników – wysiew czy darń?

Przedsiębiorstwa oferujące zakładanie trawników stosują dwa rodzaje traw – z darni lub wysiewu. Oba mają odmienne plusy i minusy. Te pierwsze stosowane są przede wszystkim podczas zakładania trawników o niewielkiej powierzchni. Ich zalety to zwłaszcza bezproblemowy montaż (także na skarpach) oraz od razu widoczne rezultaty, jak również odporność na chłód i wodę. Trawniki z wysiewu są z kolei dużo tańsze od trawników z rolki (dzięki czemu świetnie sprawdzają się w użyciu na dużych areałach) oraz wymagają mniej skomplikowanej pielęgnacji.

Zakładanie trawników – akcesoria i kwalifikacje

Jak nietrudno stwierdzić, zakładanie sporych trawników w reprezentacyjnych punktach wymaga sporej wiedzy oraz użycia specjalistycznych sprzętów (między innymi koparek czy agregatorów) i surowców. Dlatego zanim wybierzemy usługi konkretnej ekipy, dokładnie przemyślmy wszelkie za i przeciw. Bezwzględnie dowiedzmy się, jakim sprzętem dysponują jej specjaliści oraz czy posiadają odpowiednie umiejętności. Dobrym rozwiązaniem będzie też znalezienie komentarzy na temat firmy w sieci – być może unikniemy dzięki temu niemiłych niespodzianek.