Nowoczesna architektura miejska – balustrady ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest popularnym materiałem, na co wpływ przede wszystkim mają jej właściwości. Właściwy dobór składników stopu sprawia, że wyprodukowane z niej przedmioty są odporne na rdzę, dzięki czemu mogą być używane w styczności z kwasami, jak również przy złych warunkach zewnętrznych. W zestawieniu z jej eleganckim wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej doskonały surowiec do produkcji fragmentów wyposażenia wnętrz i różnego rodzaju poręczy oraz balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – odporne na korozję

Balustrady ze stali nierdzewnej zdobyły dużą popularność – można znaleźć je zarówno na prywatnych posesjach, jak i obiektach użyteczności publicznej. Właściwości tego stopu są w szczególności istotne jeśli idzie o balustrady zewnętrzne. Nie korodują one nawet w niezwykle zawilgotniałym środowisku, więc wystarczy im sezonowa konserwacja i na długo zachowują swój piękny wygląd. To właśnie dzięki niemu doskonale współgrają ze współczesną architekturą. Znakomicie prezentują się w towarzystwie przeszkleń, ozdobnego betonu, a nawet elewacji wykonanych z drewna.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do basenów i saun

Stal nierdzewna to świetny budulec do tworzenia poręczy do wnętrz domów – przede wszystkim tych urządzonych na minimalistyczną, nowoczesną modłę. Ci, którzy zdecydują się na poręcze ze stali nierdzewnej będą chwalić sobie także prostotę ich pielęgnacji i szybkie czyszczenie, które nie wymaga użycia specjalistycznych środków. Odporność na rdzę powoduje ponadto, że z tego materiału można produkować stylowe i mocne poręcze do saun oraz łazienek zaadaptowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych bądź drabinki do basenów.