Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Na wpmagus.pl znajdziesz więcej informacji o WordPress złośliwe oprogramowanie

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilku lat tak wziętym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów oraz witryn działających z jego użyciem szacuje się w tym momencie na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a powoduje, że strony wykonane na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W razie zainfekowania strony złośliwym oprogramowaniem, konieczne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak zidentyfikować zawirusowanego WordPressa?

Strona internetowa rozsyła wiadomości-śmieci? Logowanie jest uniemożliwione? Grafiki na stronie zmieniły się nie przez Ciebie? A może na stronie widnieją przekierowania do obcych Ci adresów? To tylko parę z potencjalnych symptomów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich sytuacjach potrzebne jest szybkie działanie w celu identyfikacji powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny do właściwego funkcjonowania. Usuwanie wirusów z WordPressa zwykle przekracza wiedzę osób, które na co dzień parają się tylko projektowaniem sklepów i stron www na tym systemie zarządzania treścią, zatem czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania albo po atakach hakerskich należy zlecić specjalistom od tego rodzaju zadań.

Jak przebiega czyszczenie zainfekowanego WordPressa?

Specjaliści podejmujący się czyszczenia malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych przeprowadzają gruntowne sprawdzenie plików i baz danych strony. Weryfikują pliki wp-config i htaccess, a także kod wykorzystanych na stronie wtyczek i szablonów. Podczas czyszczenia zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które ograniczą niebezpieczeństwo następnych ataków. Jeżeli długotrwałe zawirusowanie było powodem włączenia strony do spisu zagrożeń (na przykład w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci podejmują też wymagane działania w celu wykreślenia jej z takich rejestrów. Regularne aktualizowanie CMS-a oraz używanych na stronie internetowej wtyczek jest niezmiernie istotne, ponieważ naprawa wszystkich następstw cyberataku nie daje pewności, że analogiczny przypadek nie nastąpi za kilka miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]