Kontener na gruz – zamów gdy prowadzisz remont

Wiele śmieci nie powinno trafić do pojemników komunalnych. Chodzi tu szczególnie o te, które wytwarzamy w toku wszelkiego typu remontów, opróżniania piwnicy bądź poddasza czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, chemikalia, elementy okien i podłóg, ziemia lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia prac. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z oferowanych modeli kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery na gruz – typy i objętość

Szukając kontenera, warto skupić się zwłaszcza na jego pojemności. Jeśli ta będzie za mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane podczas prac. Jeżeli natomiast wybierzemy zbyt pojemny kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest zależna m.in. od jego wielkości. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac wykończeniowych w zupełności wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 m3 – bez problemu pomieścimy w nich gruz, rozebrane ościeżnice i okna, jak również płytki ceramiczne czy zerwane panele podłogowe.

Kontener – jak go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od podmiotu zajmującego się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu działają nie tylko w największych polskich miastach, jak Katowice czy Kraków, ale też w mniejszych miejscowościach. Usługa polega na przywiezieniu kontenera pod wskazany adres. Pojemnik należy zapełnić w ustalonym w umowie czasie. W przypadku przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć kolejne opłaty. Po napełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które później podlegają legalnej utylizacji.