Jak i gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta lokalu na komunie, wejdź na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/komunia/.

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie wyczekiwanym wydarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nie powinno to zadziwiać, ponieważ to zwykle pierwsza rzeczywiście duża impreza rodzinna, na której dziecko zdaje sobie sprawę z tego, że wszystko skupione jest jedynie na nim. Tym samym rodzice chcą, aby ten dzień uchował się przez lata w jego pamięci.

Wynająć salę komunijną czy zorganizować przyjęcie w domu?

Już przed rozsyłką zaproszeń na komunię rodzice muszą określić czy poczęstują krewnych we własnym domu czy niezbędne będzie wynajęcie lokalu. Podejmowanie gości w mieszkaniu jest przeważnie możliwe wówczas, jeżeli przygotowujemy uroczysty obiad tylko dla najbliższej kilkuosobowej grupy krewnych, jednak to już rzadkość. Obiady z okazji komunii przekształciły się w ostatnich latach w huczne eventy rodzinne, na które zaprasza się nawet do stu gości, dlatego też zazwyczaj urządzane są w domach weselnych albo restauracjach. Jeżeli pragniemy zarezerwować najładniejszy lokal, zalecamy zacząć poszukiwania sali, jak tylko będzie wyznaczony dzień komunii. W sezonie komunijnym poważną trudnością może okazać się również zatrudnienie wolnej firmy cateringowej, zatem polecamy wybrać takie miejsce na organizację obiadu, które współpracuje z własnym, doświadczonym dostawcą cateringu, specjalizującym się w przyrządzaniu menu na komunie. Istotne jest też to, żeby sala na przyjęcie komunijne umiejscowiona była tak, by przejazd wszystkich uczestników przyjęcia z kościoła był szybki oraz komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – wciągające gry dla dzieci, prezenty, fotograf

Pomyśl o zatrudnienie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale i odbywający się później obiad dla gości. Obyczajem są też aranżowane sesje zdjęciowe dziecka w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z rodziną i rodzicami chrzestnymi. Sala komunijna powinna więc wyróżniać się cudownymi, zadbanymi pomieszczeniami. Innym atutem będzie możliwość skorzystania z przylegającego ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie można będzie zrealizować sesję zdjęciową pod gołym niebem. Sposobność wyjścia do ogrodu to również atrakcja dla kilkuletnich uczestników przyjęcia komunijnego – jeżeli będzie ich spora liczba, radzimy wziąć pod uwagę wynajęcie animatora, który zajmie dzieci różnymi grami.
Rzecz jasna, zaproszeni na przyjęcie komunijne przywiozą podarki dla dziecka. Rodzice na ogół dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Jednak w zaproszeniu można napisać, że nie życzymy sobie niektórych rodzajów upominków, przykładowo zabawek z motywami militarnymi bądź cennej biżuterii.

Nasze dane:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]