Czy warto korzystać z usług biura rachunkowego?

Kierowanie własną firmą to odpowiedzialne przedsięwzięcie , które wymaga wzięcia pod uwagę mnóstwa szczegółów. Zignorowanie któregokolwiek z nich mogłoby skończyć się poważnymi problemami. Wśród tych bardzo istotnych wymienić trzeba księgowość, zatem wiele firm decyduje się na utworzenie specjalistycznego wydziału księgowego. Jakkolwiek dużo tańszym wyjściem okazuje się być wynajęcie biura rachunkowego, którego znalezienie dzisiaj nie stanowi żadnego problemu.

Jakiego rodzaju pomoc oferuje biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące teraz w Polsce posiadają wyjątkowo szerokim wachlarzem usług. Chętnie podejmują się prowadzenia tak księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe prowadzą także obsługę płacową oraz kadrową. Mogą reprezentować przedsiębiorstwo przed GUS, US oraz ZUS. Wykonują przeróżne sprawozdania budżetowe i prowadzą konsultacje księgowe. W ich ofertę wchodzi też rejestracja spółek oraz ich likwidacja. Dużo biur rachunkowych powiększa znacznie swoją ofertę, np. poprzez opracowywanie elektronicznych wniosków do PFRON o dofinansowanie dla przedsiębiorstw, które zatrudniają niepełnosprawnych pracowników.

Dlaczego opłaca się powierzyć prowadzenie księgowości biurom rachunkowych?

Uruchamianie w firmie wydziału księgowości nie jest wyjściem najlepszym. Znacznie lepiej jest postawić na zlecenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie zewnętrznej, a więc właśnie do biur rachunkowych. Jest to mocno polecane w przypadku niewielkich firm, stowarzyszeń czy fundacji, gdyż jest to naprawdę bardziej opłacalne wyjście, a jednocześnie wiąże się z przeniesieniem odpowiedzialności na firmę z zewnątrz. Aktualnie odszukanie solidnego biura rachunkowego oferującego usługi na wysokim poziomie nie jest problemem.

Nasze dane:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]