Budujesz dom? Poczytaj o projektach budowlanych

Znajdź profesjonalistów, którzy wykonają projekty budowlane Kraków

Ciężko znaleźć ważniejszą inwestycję niż wzniesienie domu. Powinniśmy przy tym pamiętać, że nie jest to łatwe zadanie, a największe problemy wiążą się z załatwieniem najróżniejszych urzędowych formalności. W pierwszej kolejności należy uzyskać pozwolenie na budowę – będzie ono wydane, kiedy przedstawimy projekt budowlany. Projekt musi być stworzony przez architekta, a jego treść określają właściwe ustawy. Co zatem powinien zawierać? Zapraszamy do lektury krótkiego tekstu.

Co musi być zawarte w projektach budowlanych?

Najistotniejszą częścią projektu budowlanego będzie plan zagospodarowania działki. Dokument musi zostać opracowany na mapie w skali 1:500 zatwierdzonej przez geodetę oraz posiadać układ istniejących i wznoszonych budynków , a także sieci gazowych i wodociągowych. W planie zagospodarowania muszą znaleźć się również dane o miejscu przechowywania odpadów, rozmieszczeniu zieleni czy ogrodzeniu. Projekty budowlane muszą poza tym zawierać projekty budowanych obiektów i często także informacje od podmiotów dystrybuujących media. W niektórych sytuacjach konieczne będzie także dodanie rezultatów badań geologicznych.

Projekty budowlane – do czego służą?

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, projekty budowlane będą niezbędne do tego, by uzyskać pozwolenie na budowę. Pamiętajmy, iż każda inwestycja musi przebiegać w myśl planu określonego w tym dokumencie, zaś wszelkie niezgodności mogą być przyczyną jej niezatwierdzenia.

Nasze dane:
Joanna Kłusak Architekt
ul. Domki 17/1
31-519 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]