Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Skieruj się tutaj, aby zdobyć więcej informacji o ofercie biura rachunkowego Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach jest często źródłem niemałych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie są w stanie przyjąć specjalisty na etat, a ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, aby odpowiednio zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż sądzi część czytelników – należy jedynie postawić na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób uzyskamy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki nawiązaniu współpracy z biurem rachunkowym?

Na usługi biura rachunkowego powinniśmy postawić głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy finanse firmy ekspertom od finansów, zyskamy gwarancję, iż rezultatem ewentualnych kontroli wykonywanych przez fiskusa nie będzie wystawienie kary. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie musimy troszczyć się o finansami na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na pełen etat. Warto również nadmienić o wygodzie, jaką daje taka współpraca. Współcześnie nie ma już potrzeby często jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że mnóstwo kwestii można uzgodnić z księgowym używając e-maila.

Czym nie kierować się przy wyborze biura rachunkowego?

Szukając biura rachunkowego nie zalecamy kierować się jedynie kosztami porad – dziwnie niskie koszty obsługi często oznaczają jej niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego eksperci mają właściwe certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. lub certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie kart urlopowych pracowników czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Nasze dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]