Moda ślubna – aktualne trendy

Trendy na rynku ślubnym nieustannie się zmieniają i dostarczają młodym parom wielu inspiracji. Jak wygląda obecnie moda ślubna w wydaniu damskim oraz męskim? Czym charakteryzują się popularne style vintage, retro oraz boho?

Moda ślubna – aktualne trendy

Styl boho to romantyzm i proste, naturalne kroje. Wśród pań dominują zwiewne długie suknie niekrępujące ruchów, pozbawione sztywnych gorsetów i wszytego koła. Sukienki są zdecydowanie luźniejsze, utrzymane w stylu cygańskiej bohemy, dominuje w nich koronka, zwłaszcza na ramionach i przy dekolcie, a także duża różnorodność kolorów. Ogromną popularnością cieszą się także stylizacje retro. Moda ślubna jest w tym zakresie bardzo różnorodna – na rynku dostępne są charakterystyczne koronkowe, długie welony, a także sukienki w kształcie litery A, kończące się w połowie łydki. Swobodna elegancja i romantyzm, to z kolei główne wyznaczniki stylu vintage. Panny młode rezygnują z wysoko upiętych, wybierając wianki lub rozpuszczone włosy z wplecionymi polnymi kwiatami.

Moda ślubna – gdzie znaleźć podpowiedzi?

A co z męskimi stylizacjami ślubnymi? Zarówno styl boho, vintage, jak i retro pozwalają popuścić wodze fantazji i zrezygnować z ciemnego, klasycznego garnituru. Panowie mogą wybierać pomiędzy jasnymi elementami garderoby – odcieniami błękitu, rozmytego beżu, pojawiają się także brązowe skórzane dodatki – buty, paski, szelki. Duże pole do popisu daje panom styl retro oraz vintage – mogą pokusić się o kapelusz czy kieszonkowy zegarek. Warto pamiętać, że moda ślubna cały czas ewoluuje, a najlepszych pomysłów można szukać w branżowych magazynach, stronach internetowych, jak również na blogach.