atrakcje turystyczne w małopolsce, ładne miejsca w małopolsce

Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Choć Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, toteż często ciężko znaleźć coś dla siebie w zalewie informacji o planowanych wydarzeniach kulturalnych czy sportowych oraz najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Najciekawsze miejsca w Małopolsce – odwiedź portal stworzony specjalnie dla turystów

Żeby pokazać przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o najciekawszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o wystawach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Osoby organizujące pobyt w Małopolsce o razu na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której błyskawicznie znajdą zabytki i muzea, motele, hotele i kempingi, jak również Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach województwa. Serwis pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach i lotniskach. Co ciekawe, dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO, piękno małopolskiego folkloru oraz trasy rowerowe.

Proste rozmówki i katalog ambasad – kluczowe informacje dla obcokrajowców

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina też o turystach z zagranicy, którzy chętnie odwiedzają Kraków, Zakopane oraz mniejsze ciekawe miejscowości. Newsy znajdujące się na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale oprócz tego w między innymi w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Niesłychanie przydatna dla obcokrajowców jest również sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wizyty naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego