Gdzie szukać informacji o najciekawszych miejscach w Małopolsce?

Chcesz poznać fajne miejsca w Małopolsce? Koniecznie zajrzyj na visitmalopolska.pl.

Pomimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego często trudno znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o najciekawszych atrakcjach i zbliżających się imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź stronę opracowaną specjalnie dla turystów

Aby przybliżyć zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o znanych i nieznanych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o pokazach i imprezach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego obszarze. Witryna prowadzona w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby planujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której migiem odszukają galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, jak również motele, hotele i kempingi położone w różnych punktach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Ponadto dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. urok parków krajobrazowych i narodowych, atrakcje narciarskie oraz zamek na Wawelu.

Portal o zabytkach w Małopolsce nie pomija obcokrajowców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz pozostałe południowe miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale oprócz tego w m.in w języku włoskim, niemieckim, francuskim i słowackim. Wyjątkowo wartościowy dla obcokrajowców jest także dział Rozmówki, gdzie poznają podstawowe słówka i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Nasze dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego